Informacja o produktach niebezpiecznych – Zabawka pluszowa Anika Kids (kostka sensoryczna z grzechotką), Rossmann

In powiadomienia
Informacja o produktach niebezpiecznych

Zabawka pluszowa Anika Kids (kostka sensoryczna z grzechotką), Rossmann

Informacja z dnia : 29.03.2017

Dystrybutor Rossmann SDP Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podjęciu działań w związku ze stwierdzeniem potencjalnego zagrożenia w zabawce pluszowej Anika Kids (kostka sensoryczna z grzechotką), wyprodukowanej w Polsce przez Apteka Anika S.C. (zdjęcie poniżej). Przedsiębiorca poinformował, że na wyrobie zostały doszyte tasiemki z materiału, które (nawet przy lekkim pociągnięciu) odpadają, co wiąże się z ryzykiem połknięcia przez dziecko.

Sieć Rossmann wstrzymała sprzedaż ww. wyrobu i rozpoczęła procedurę jego odzyskania od konsumentów. Ogłoszenia o prowadzonej kampanii wywieszono w sklepach sieci oraz opublikowano na stronie internetowej spółki pod adresem: http://www.rossmann.pl/firma/pl-pl/Biuro-Prasowe/aktualnosci. Konsumenci są proszeni o zwrot zabawek do sklepu.

Informacji związanych z kampanią udziela Rossmann SDP Sp. z o.o. (adres: ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź; tel. 42 61 39 700).

Więcej informacji na stronie: www.uokik.gov.pl

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

You may also read!

THULE

Thule Sleek – nowość 2018

Thule Sleek – elegancki i stylowy czterokołowy wózek miejski – to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chcą bez

Read More...
TAKE PART IN ART

TRZECIA EDYCJA FESTIWALU TAKE PART IN ART Kulturalna uczta dla bobasów i małych dzieci w Warszawie

  We wrześniu rozpocznie się, trwający blisko cztery miesiące, jesienny przegląd najciekawszych spektakli ze świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu